Johtokunta

Puheenjohtaja
Hallinto, talous, juryn jäsen,
PPL-yhteydet
Kummiseurat: VePe, TU, ja LePe

Petri Saari
Kiikkuniementie 60                                
69700 Veteli
040 - 5594 711
kppesis.puheenjohtaja@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Tiedottaminen
Nuorisotoiminta
Kummiseurat: KoKi, VePe ja PK

Paula Kivinen
Torikatu 35 A 9
67100 Kokkola

050 - 3421 229
paula.kivinen@chydenius.fi

Sihteeri
Kalenteri, juryn jäsen
Kummiseurat: HT

Kari Kauppinen
Köyhäjoentie 18    
69510 Halsua

0400 - 268 976
kari.kauppinen49@gmail.com

Jäsen
Nuorisotoiminta, koulupesis,
pesiskoulut
Kummiseurat: YK, SS ja SKNS

Jussi Kujala
Peukaloisentie 7
84100 Ylivieska

 044 - 5461 720
 jussiku@kotinet.com

Jäsen

Miljoonia koppeja                       

Kummiseurat: Kärsämäki, Reisjärvi

 

Marika Kuosmanen

 

 

0207 550 022

marika.kuosmanen@kotinet.com

Jäsen
Nuorisotoiminta, koulutustoiminta(JPVT,PML)
Kummiseurat: KU, TU, LePe

Eetu Rekonen
Klubbintie 3 as.6
67700 Kokkola

044 - 3825 034
eetu.rekonen@toholampi.fi

Jäsen
Tuomaritoiminta. nuorisotoiminta
Kummiseurat: Nipe ja KäKa

Jani Kontiola
Vihertie 6
85500 Nivala
044 - 3291703
jani.kontiola@outlook.com

Jäsen
Tuomaritoiminta, koulupesis
Kummiseurat: HP-K, PyPo ja OPP

 

Jäsen                                                   

Kummiseurat: Kannuksen Ura

 

Jari Saaranen
Kumisevantie 154
85800 Haapajärvi

 

 

Jukka Kivelä

 

 

044 - 4456 236
jari.saaranen@haapajarvi.fi

 

040 840 3062

 

Keski-Pohjanmaan Pesis ry
Petri Saari
Kiikkuniementie 60
69700 Veteli
Y-tunnus: 10558016

Palautetta K-P Pesikselle